Życiodajne promienie słoneczne są niezbędne dla upraw. Pozwalają roślinom na przeprowadzanie fotosyntezy. Organizmy żywe czepią energię ze słońca, które jest dostępne w każdym zakątku Ziemi, za darmo. Jeśli rośliny mogą być samowystarczalne, dlaczego by nie pomyśleć o przeniesieniu tego do swojego gospodarstwa? A gdyby tak nie płacić za energię i wytwarzać dzięki słońcu?
Instalacje fotowoltaiczne wykorzystują odnawialne źródło energii, za jakie w czasowej mikroskali uważa się słońce, do wytwarzanie prądu elektrycznego. Wdrożenie systemu fotowoltaicznego w gospodarstwie rolnym przynosi znaczące oszczędności. Pozwala pozyskiwać cenne zasoby energetyczne dla gospodarstwa. Możesz w znacznej uniezależnić swoje gospodarstwo od dostawców energii elektrycznej, a co za tym idzie, od podwyżek cen. To jednak nie wszystko!
Farma fotowoltaiczna – nie tylko oszczędność – lecz także zarobek
W gospodarstwach rolnicy od zawsze samodzielnie pozyskiwali niezbędną do życia żywność, zajmując się uprawą i hodowlą. Produkując prąd dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej, możesz „uprawiać” energię ze słońca.
Wytworzona energia, która nie zostanie zużyta od razu, staje się nadwyżką. Można przekazać ją do sieci energetycznej. Rolnik w ciągu roku może odebrać nawet 80% oddanych nadwyżek. Panele fotowoltaiczne można montować na wszelkich budynkach gospodarczych oraz na gruncie, maksymalizując zyski z ziemi. Na instalacje fotowoltaiczne można przeznaczyć część pól, co nie wyklucza jednoczesnego wypasu zwierząt hodowlanych. Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym, inaczej niż w domowym, przynosi zysk – nie zaś samą oszczędność.
Ekologiczne gospodarstwo, przyszłość rolnictwa!
Równowaga ekosystemu i dobro środowiska bardzo leżą na sercu rolnikom, dla których Ziemia j jej plony to priorytet. Instalacja fotowoltaiczna to krok w stronę ekologii. Korzystając z energii słonecznej, odciążasz elektrownie. Wykorzystujesz odnawialne źródło energii. Możesz też wyeliminować spalanie paliw kopalnych w piecu CO, instalując ogrzewanie elektryczne zasilane prądem produkowanym przez instalacje fotowoltaiczną. System nie generuje hałasu, jest bezpieczny i przyjazny dla otoczenia. W nowoczesnym gospodarstwie rolnym po prostu nie może zabraknąć paneli fotowoltaicznych, które są najlepszym dowodem na postępowość, otwartość oraz odpowiedzialność współczesnego rolnika.
Finansowanie instalacji fotowoltaicznych – dofinansowania dla rolników
Nowoczesne proekologiczne gospodarstwa wdrażające system fotowoltaiczny mogą liczyć na dotacje z rządowego programu Czyste Powietrze, regionalnych programów samorządowych oraz z Wojewódzkich Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. Możliwe jest także finansowanie inwestycji na korzystnych warunkach, poprzez leasing lub kredyt.
Ile to kosztuje i ile zaoszczędzisz?
Im większą moc ma instalacja fotowoltaiczna, tym większe przynosi zyski oraz oszczędności. Jeśli chcesz poznać dokładne wyliczenia dla twojego gospodarstwa, skonsultuj się z Pertis. Nasi specjaliści pomogą w dobraniu najlepszych rozwiązań i przygotują kosztorys inwestycji.