Dla rolnika
372
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-372,bridge-core-2.1.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-19.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Dla rolnika

Życiodajne promienie słoneczne są niezbędne dla upraw. Pozwalają roślinom na przeprowadzanie fotosyntezy. Organizmy żywe czepią energię ze słońca, które jest dostępne w każdym zakątku Ziemi, za darmo. Jeśli rośliny mogą być samowystarczalne, dlaczego by nie pomyśleć o przeniesieniu tego do swojego gospodarstwa? A gdyby tak nie płacić za energię i wytwarzać dzięki słońcu?

Instalacje fotowoltaiczne wykorzystują odnawialne źródło energii, za jakie w czasowej mikroskali uważa się słońce, do wytwarzanie prądu elektrycznego. Wdrożenie systemu fotowoltaicznego w gospodarstwie rolnym przynosi znaczące oszczędności. Pozwala pozyskiwać cenne zasoby energetyczne dla gospodarstwa. Możesz w znacznej uniezależnić swoje gospodarstwo od dostawców energii elektrycznej, a co za tym idzie, od podwyżek cen. To jednak nie wszystko!

Farma fotowoltaiczna – nie tylko oszczędność – lecz także zarobek

W gospodarstwach rolnicy od zawsze samodzielnie pozyskiwali niezbędną do życia żywność, zajmując się uprawą i hodowlą. Produkując prąd dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej, możesz „uprawiać” energię ze słońca.

Wytworzona energia, która nie zostanie zużyta od razu, staje się nadwyżką. Można przekazać ją do sieci energetycznej. Rolnik w ciągu roku może odebrać nawet 80% oddanych nadwyżek. Panele fotowoltaiczne można montować na wszelkich budynkach gospodarczych oraz na gruncie, maksymalizując zyski z ziemi. Na instalacje fotowoltaiczne można przeznaczyć część pól, co nie wyklucza jednoczesnego wypasu zwierząt hodowlanych. Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym, inaczej niż w domowym, przynosi zysk – nie zaś samą oszczędność.

Ekologiczne gospodarstwo, przyszłość rolnictwa!

Równowaga ekosystemu i dobro środowiska bardzo leżą na sercu rolnikom, dla których Ziemia j jej plony to priorytet. Instalacja fotowoltaiczna to krok w stronę ekologii. Korzystając z energii słonecznej, odciążasz elektrownie. Wykorzystujesz odnawialne źródło energii. Możesz też wyeliminować spalanie paliw kopalnych w piecu CO, instalując ogrzewanie elektryczne zasilane prądem produkowanym przez instalacje fotowoltaiczną. System nie generuje hałasu, jest bezpieczny i przyjazny dla otoczenia. W nowoczesnym gospodarstwie rolnym po prostu nie może zabraknąć paneli fotowoltaicznych, które są najlepszym dowodem na postępowość, otwartość oraz odpowiedzialność współczesnego rolnika.

Finansowanie instalacji fotowoltaicznych – dofinansowania dla rolników

Nowoczesne proekologiczne gospodarstwa wdrażające system fotowoltaiczny mogą liczyć na dotacje z rządowego programu Czyste Powietrze, regionalnych programów samorządowych oraz z Wojewódzkich Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. Możliwe jest także finansowanie inwestycji na korzystnych warunkach, poprzez leasing lub kredyt.

Ile to kosztuje i ile zaoszczędzisz?

Im większą moc ma instalacja fotowoltaiczna, tym większe przynosi zyski oraz oszczędności. Jeśli chcesz poznać dokładne wyliczenia dla twojego gospodarstwa, skonsultuj się z Pertis. Nasi specjaliści pomogą w dobraniu najlepszych rozwiązań i przygotują kosztorys inwestycji.

Chcesz uzyskać informacje na temat kosztów realizacji usługi?